N
yní jsou rekordně nízké úroky. Úvěry od komerčních bank mohou SVJ získat již mezi 1-2% třeba na zateplenínebo změnu vytápění.

Vývoj ekonomiky ale naznačuje, že takto nízké úroky mohou být velmi brzy minulostí. ČNB zvedla základní sazbu z 0,05 na 0,25%. Další zvýšení přišlo 2.11. a to dokonce na 0,5% u základní sazby s výhledem dalšího růstu! Základní sazby rostou jak v Eurozóně, tak v USA. Je zřejmé, že období nejlevnějších peněz za posledních tisíc let končí!

Zvažujete-li investice do energetických úspor ve vašem domě, rozhodně se vyplatí investici neodkládat. To samé platí i pro změnu vytápění či jiné investice do nemovitosti, pokud nemáte ve fondu oprav v SVJ (Sdružení vlastníků bytových jednotek) a nebo případně své vlastní peněžence dostatek finančních prostředků.

Pokud jste nuceni vzít si úvěr, tak je doslova za pět minut 12

S každou desetinou procenta úroku navíc se prodlužuje návratnost Vaší investice do úspor energií. Zejména u bytových domů a SVJ ušetří díky zateplení, nebo změně vytápění z dálkového vytápění na lokální plynové jednotliví uživatelé bytových jednotek až 30% nákladů.

Pokud máte byt osobním vlastnictví a jste součástí SVJ, nebo máte byt družstevní, tak zůstanou uspořené prostředky ve Vaší vlastní peněžence a naopak náklady v podobě investice či úroků z úvěrů jdou za fondem oprav u SVJ, nebo bytového družstva.

Přístup bank je extrémně vstřícný

„S nabídkou zateplovacího systému nám všechny firmy v poptávkovém řízení nabídly i systém financování přes různé bankovní domy. Úroková míra začínala dle doby fixace na 1,17% a končila na 2%! To jsou podmínky, které nejsou běžné ani u hypotéky. Takto výhodné nabídce nešlo odolat a členská schůze SVJ rozhodla o okamžité realizaci zateplení pláště budovy a revitalizaci balkónů“ sděluje předseda SVJ V Podhájí svou vlastní zkušenost.

Již v letošním roce, přes nepříznivě dlouhou zimu se projevilo zateplení v lepším tepelném komfortu a vyšších přeplatcích než v letech předchozích. Investice se rozhodně zaplatí, stejně tak jako se nám vyplatila změna systému vytápění s centrálního na lokální.“ Dodává R. Bzura

Redakce EnergieÚstí doplňuje, úrok 1,17 % RPSN je minulostí. Roste základní sazba ČNB. Porostou samozřejmě i úroky komerčních bank. Čím dříve se rozhodnete, tím lépe. Uzavřete smlouvu ještě letos. Zateplujte příští rok. Kontaktujte nás 🙂 

 

Neváhejte využít naší časově omezenou nabídku

Náš portál a konzultanti jsou zde právě od toho, aby Vám poradili a zprostředkovali nejvýhodnější možné řešení.

Publikoval redakce Energie Ústí