Z
e všech stran je skloňována virtualizace, ekonomika 4.0, robotizace a automatizace, umělá inteligence atp..

Již dnes, v roce 2017, nejsou tyto pojmy pouze abstraktními výrazy pro nejasnou budoucnost. Je řada firem, které v tomto oboru podnikají a nabízí konkrétní produkty ke komerčnímu využití. Mnoha odvětvím nabízí technologické novinky nebývalý rozvoj, prosperitu a netušené možnosti. Nejedná se pouze o automobilový průmysl, elektroniku, zdravotnictví, ale často i obory daleko tradičnější, jako je strojírenství a chemický průmysl.

Virtualizace se týká samozřejmě i prodeje „čehokoliv“. Kdo neinovuje je v delším časovém horizontu v konkurenčním prostředí mrtev. To je mnohokrát potvrzená Schumpeterova inovační teorie.
Společnost R2 Consulting s.r.o. , která provozuje portál EnergieUsti.cz spolupracuje s Inovačním centrem Ústeckého kraje, stejně jako společnost Virtualizace V&V, kterou bychom Vám rádi představili.

Společnost Virtualizace V&V založil Petr a Pavel Vít. Je to společnost mladá nejen věkem společníků. Dala by se zařadit do škatulky inovačních start-upů.

Byli jsme velmi překvapeni vysokou kvalitou virtualizace, téměř dokonalou grafikou, obrovským obchodním potenciálem, protože jako jedni z mála v tomto segmentu trhu nabízí produkty společnosti Virtualizace V&V již během virtuální ukázky či prohlídky čehokoliv mnoho obchodních impulsů – okamžitou rezervaci, objednání zboží, objednání předváděcí jízdy, rezervaci hotelového pokoje, zápis na vysokou či střední školu…

To vše pouze v malém týmu ze Severu Čech. Projekce a grafika od společnosti Virtualizace V&V budí emoce a emoce prodávají. Emoce nás ovlivňují a motivují.

Jak jste se dostali právě k virtuální realitě a virtualizaci?

Už od dětství jsme byli s bratrem vedení k technologiím. Byl to tátův velký koníček. Takže takové věci nám přišly přirozené a vyvíjeli jsme se s IT tak, jak šla sama doba. Samotný projekt vznikl v době, kdy jsme s bratrem studovali na VŠ. Výborně se nám propojily obory, kdy já (Petr) vystudoval ekonomický obor a Pavel technický.
Když psal Pavel bakalářskou práci právě na téma virtualizací, pomáhal jsem mu stylisticky tuto práci vést. Řekli jsme si, že když teď oba o tomto tématu víme a máme know-how, jak to udělat levně, rychle a funkčně, proč to neprodat. Takže Pavel měl technologický základ, jak produkt vyrobit a rozchodit, Petr přišel s cestou, jak to prodat. A tím začala naše cesta.

Mezi Vaše zákazníky patří AC Sparta Praha, ale i FK Teplice. Můžete popsat Vaší zkušenost z fotbalového prostředí a přípravy virtuální prohlídky v těchto fotbalových klubech?

Virtualizace FK Teplice

Oba nás překvapilo s jakou pokorou k nám oba kluby přistoupily. Jako první jsme jednali se zástupci FK Teplice, kteří nám několikrát „zapůjčili“ stadión. Nutno říct, že napoprvé se nám nepodařilo podkladové snímky pro VR dobře nafotit. Ale pan Kovařík s panem Hruškou se ukázali jako opravdoví profíci a stadion pro nás připravili i napodruhé. Zde jsme se také poprvé přesvědčili, že nežijeme v naší „bublině“ a produkt se líbí široké veřejnosti.

Po FK Teplicích jsme se dostali k AC Sparta Praha. Prohlídka stadiónu ve VR se jim líbila, ovšem přišli s novými věci, které chtěli do prohlídky zasadit. My jsme si mákli a dali všechna jejich přání dohromady. Nakonec vznikla prohlídka, která nemá v Evropě obdoby. Ovšem pro nás s bratrem (oba aktivně sportujeme) bylo nejzajímavější, že kvůli nám musel přijet D. Lafata, Frýdek a Dočkal na stadion o hodinu dřív, než normálně jezdí 😊.
A jak se s takovými kluby jedná? Jedna zvláštnost tu je. Nálada ve fotbalových týmech se střídá, dle výsledků klubu. Takže někdy vás přivítají s velkým úsměvem na rtech (protože 3 body) a jindy je to smutnější.

Virtualizace AC Sparta Praha

 

Vaše společnost spolupracuje i s jedním z největších realitních serverů, kde zajišťujete virtuální prohlídky exklusivních nemovitostí, což šetří čas při prohlídkách a tím i náklady. Můžete popsat, jak probíhá a jak dlouho trvá „zvirtualizovat“ jeden rodinný dům?

Ano, nedávno jsme podepsali smlouvu s inzertním webem Reality.idnes.cz, kde si může makléř objednat virtuální prohlídku nemovitosti a my ji dokážeme zasadit do inzerátu na webu.
Tvorba takové prohlídky je velmi rychlá. Od nafocení podkladových snímků, což zabere max. 1h, vložíme virtuální prohlídku do daného inzerátu do 5ti pracovních dní. Makléři a především potenciální klienti, si ušetří cestu na prohlídku, neboť si nemovitost prohlédnou z pohodlí domova. A naše funkce navíc – videa a zvuky, které vložíme do prohlídky, pomáhají makléřům držet si svůj osobní brand. Takže ačkoliv je to online produkt, za každou nemovitostí je vidět její makléř.

Virtualizace Apartmány Dříteč

 

Virtualizace může nabídnou s využitím 3D brýlí mnoho prohlídek v podstatě čehokoliv čímž lze ušetřit cestovní náklady, čas a tím i peníze. Lze si se zvukem a prostorově prohlédnout auto a „zažít“ pocity z jízdy, projít si dům a „setkat“ se s jeho obyvateli, zažít západ i východ slunce. Lze navštívit památky, prohlédnout zázemí hotelu, být se sportovci v jedné šatně, nebo prožít den s Českou filharmonií či prohlédnout nedostupné prostory hradů a zámků.

To co by bylo možné dopřát jedincům, vy můžete, při využití brýlí a kvalitního sound systému nabídnout téměř celé planetě ☺ . Papírové katalogy, statické fotky a plakáty jsou zdá se minulostí. Každý kdo má PC, mobil, nebo tablet může cestovat v prostoru a v podstatě i v čase a může se na základě svých emocí a dat, které zprostředkujete rozhodovat.
Dnes se přenáší obchod na sociální sítě a YouTube, který je výrazným marketingovým nosičem, ale virtualizace je o level dále – nabízí interakci a pocity.

Virtualizace FSE – UJEP Ústí nad Labem


Nabízíte virtualizaci i pro průmysl? To znamená grafické vyjádření stavu veličin, tlaku, hustoty, teploty, naplnění zásobníků etc?

Dokážeme do prohlídky vložit údaje, které si firmy vedou interně. Takže odpověď zní ANO. Takže např. napojením prohlídky na GIS a MIS (geografický/manažerský informační systém) vznikne prohlídka, ze které dokážete vyčíst, že v tomto zásobníku dochází kapalina, stropy jsou x metrů vysoké atd. Možností je opravdu mnoho.
Poslední dobou se také dostáváme do průmyslu, ale z jiné strany. Tou jinou stranou mám na mysli brownfieldy. Tím, že provedeme virtualizaci takového objektu a doplníme jej o informace s ním spjaté (m2, výška stropů a další údaje z GISu) dokážeme zefektivnit jednání s potenciálními investory, kteří by přemýšleli o investici.

Virtualizace Bowling – Replays Restaurant

 

Nějaký závěr – co se chystá, co připravujete?

Aktuálně nejvíce energie nyní věnujeme dokončení virtuální prohlídky pro ZŠ Bílou, kde se nám podařilo vytvořit nádhernou prohlídku na téma „Den otevřených dveří“, kde Vás provedou samotné děti.

ZŠ Bílá cesta Teplice

 

 

V delší časovém horizontu se nejvíce zaměřujeme na realitní trh, který je také ze všech těch našich směrů největší.
Momentálně usilovně kontaktujeme makléře a začínáme s nimi vytvářet strategii, jak prohlídky posunout ještě mnohem dále než nyní jsou. Např. si z prohlídky rovnou vypočítat hypotéku, objednat nábytek, který se mi v dané nemovitosti líbí.

Velmi děkujeme za informace a těšíme se na další spolupráci.

Rozhovor poskytl:  Ing. Petr Vít, Virtualizace V&V

FOTOGALERIE

Virtuální prezentace – přesně pro Vás. Pokud máte zájem o více informací, nabídku, kontaktujte nás. Rádi Vás propojíme.

Publikoval redakce Energie Ústí