S
koro by se dalo říci, že pokud jste se rozhodli zateplit dům, tak je pět minut po dvanácté. Rozhodnout jste se měli před dvěma lety, kdy byla nejnižší úroková míra v historii. Před dvěma či třemi lety nebyl takový přetlak  poptávky po stavebních pracích a materiálech.

Bankovní rada ČNB na svém jednání počátkem listopadu 2018 zvýšila lombardní sazbu na 2,75 % a diskontní sazby na 0,75 %. Přičemž v diskontní sazba byla v roce 2012 pouze 0,05 %! Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od 2. listopadu 2018, tím se znovu zdraží půjčky a hypotéky. To může znamenat v řádu několika let desetitisíce až statisíce navíc, pokud realizujete rekonstrukci z úvěru.Zdroj www.CNB.cz

 

V současnosti čelíme rekordnímu nedostatku pracovních sil a to zvláště ve stavebnictví. Většina dodavatelů stavebního materiálu má vyprodané zásoby dlouho dopředu. Ceny a to nejen lidské práce jdou nahoru.  Pokud ekonomika nadále poroste – bude hůř.

Velmi pravděpodobně poroste cena energie z centrálních zdrojů vytápění a to zejména díky růstu cen vstupů a zdražovaní emisních povolenek. To může tlak na poptávku ve stavebnictví ještě zvýšit. Každý by rád ušetřil náklady na vytápění, které při dobře provedeném zateplení mohou znamenat i polovinu celkových nákladů.

Rádi bychom Vám představili firmu, s kterou máme pozitivní osobní zkušenosti a která vám dokáže Vaše požadavky splnit i v této turbulentní době a to na klíč – od úvěru přes projekt a stavební povolení až k realizaci. Je to společnost Bytostav Ústí s.r.o., která je v regionu velmi významným hráčem v oblastech jako je:

  • Sanace a zateplení omítek
  • Opravy balkónů a lodžií
  • Rekonstrukce střech a podkroví
  • Výměna oken a parapetů
  • Vypracování průkazu energetické náročnosti
  • Správa a pronájem bytového fondu

 

Mají za sebou v regionu desítky realizací zateplení či kompletních rekonstrukcí budov a velmi si zakládají na tom, že většinu prací provádí jejich vlastní kmenoví zaměstnanci a nikoliv najatí živnostníci či subdodavatelské firmy jak bývá poslední dobou zvykem. Velmi podstatná je pro ně serióznost a kvalita.

Společnost Bytostav Ústí s.r.o. má stejně jako ostatní stavební společnosti pro letošní rok plnou kapacitu, ale zákazníky pro příští rok zatím neodmítá. Ostatně, je to ideální scénář. Přes zimu připravit projektovou dokumentaci, podklady pro stavební povolení, připravit financování a zjara začít stavět.

Typickými zákazníky jsou Společenství vlastníků bytových jednotek, ale i bytová družstva či soukromí majitelé nemovitostí.

Jednatel společnosti Bytostav Ústí s.r.o. Bc. Radek Hromádko k tomu dodává:

Máme za sebou desítky realizací v Ústeckém regionu. To znamená zásadní úsporu tepelné energie, menší zatížení přírody a hlavně peněženky obyvatel bytových domů. Nejen naši spokojení zákazníci, ale i to, že jsme držiteli ISO 9001 a ISO 14001 je synonymem kvality, na které si velmi zakládáme.

 

Skutečně je reálné uspořit 30-50% nákladů na vytápění. To znamená návratnost investice kolem deseti let. Což je v případě investice do nemovitosti velmi rozumná doba, pokud zvážíme životnost oken a fasádních systémů v délce desítek let. Pro Bytostav Ústí s.r.o. je standardní záruka až 72 měsíců!!

Rekonstrukce fasádních systémů, výměny oken a opravy balkónů, to vše není jen o penězích. Je to i o kvalitě a estetice bydlení. Je to o komfortu a zvýšení ceny nemovitosti.

Ve většině případů jde investice za SVJ, ale zvýšení hodnoty bytů za jednotlivými vlastníky. Obdobně to je s náklady na teplo. Investuje SVJ z fondu oprav, ale náklady za teplo šetří uživatelé bytů.

Neexistuje žádná jiná investice v oblasti bydlení, která by dávala větší smysl.

Neváhejte – zateplujte!

Publikoval redakce Energie Ústí